Kaleen Warwick Ivory TDW10-01-573 5 ft. X 7 ft. 3 in. Rectangle Rug
Kaleen Warwick Ivory TDW10-1 5 ft. X 7 ft. 3 in. Rectangle Rug
Regular vacuuming is an essential part of caring for your area rug.
If you are not able to remove a stain, consult with a professional area rug cleaning expert.
  • : Only One Left!
  • ITEM SPECS
    SIZE:5ft. x 7ft. 3in. Rect.
    BRAND:Kaleen
    SKU#:698561784141
    COLORS:Ivory, Black, Gray, Mushroom, Charcoal
    MATERIAL:100% Polyester
    CONSTRUCTION:Hand Made
    BACKING:Latex
    ORIGIN:India
    THICKNESS (inch):0.24 APPROX.
    - QUESTION ABOUT THIS ITEM?
Spring Refresh Sale
THROUGH FRI. 5/15
41% OFF
FREE SHIPPING
To the US contiguous 48 states
Recently Viewed
More Sizes
41% Off
Top Trending
Addison Chantille ACN550 Yellow 2 ft. 6 in. x 3 ft. 10 in. Rectangle Rug Addison Chantille ACN550 Yellow 2 ft. 6 in. x 3 ft. 10 in. Rectangle Rug
Indoor/Outdoor
More Sizes
47% Off
40% Off
40% Off
Dalyn Soft Essentials Brown SE4 9ft. x 12ft. Rug Dalyn Soft Essentials Brown SE4 9ft. x 12ft. Rug
Indoor/Outdoor
40% Off
40% Off
41% Off
60% Off
46% Off
41% Off
40% Off